České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Fotografie

< Předchozí fotografie Zpět na sérii fotografií Následující fotografie >
Rekordní meloun o hmotnosti 30 kg !! Ani po více než dvou měsících nebyl příliš vyzrálý.

Fotografii 17. 9. 2011 přidal uživatel sttepan.

AutorNázorVloženo
sttepan
návštěvník
Profesionální pěstitel nejsem, proto to berte jen jako můj názor.Venku nechávám melouny dokud se drží teploty přes den kolem 20°C a je sucho.Pokud jsou teploty dlouhodobě nízké a je deštivo,meloun už stejně nedozraje a shnije.Nejchutnější jsou ale ty utržené v srpnu.
Reagovat
23.09.11 19:19
sttepan
návštěvník
Pěstováno venku.Pro příští rok chci také jednu roubovanou rostlinu dát do skleníku a to jak z důvodu lepšího růstu a zrání, tak i z důvodu menší pravděpodobnosti hnití. Letos jsem díky mokrému počasí vyhodil rekordní počet shnilých melounů. Některé i ve velikosti přes 10 kg :-(
Reagovat
19.09.11 20:33
Mirek
návštěvník
Tak to by měla být stejná odrůda jako mám já i když se jmenuje jinak. Ještě místo pěstování, venku nebo foliák (skleník)? Já mám venku na záhoně (Mikulov) ještě tři plody, všechny jsou na jedné naroubované rostlině, zda je podnož Atlas nebo Herkules už nevím. Dnes jsem je byl prohlídnout a listy na rostlinách začínají končit, stonky jsou zatím zelené. Má se opět oteplit a tak je zatím nechám, dle mne jim chybí min. ty tři týdny špatného počasí v létě a hlavně trvale chladné noci (až na pár dní vyjímek) v létě. Příští rok jednu rostlinu naroubuji a vysadím do foliáku, uvidím co naroste.
Reagovat
19.09.11 18:44
sttepan
návštěvník
Je to Carolina Cross naroubovaná na Herkules.Pěstováno na Mělníku. Vegetační doba by měla být stejná jako běžné odrůdy ,ale není to pravda.Sklidil jsem několik menších plodů všechny min. 60dní od květu a žádný nebyl vyzrálý. Ještě mam jeden podobné velikosti, tak ho nechám zrát asi až do halloweena a pak ho vydlabu :-))
Reagovat
18.09.11 12:59
vocho67
návštěvník
Ještě bych přidal jednu otázku. Sklizeň byla záměrná nebo vynucená?
Reagovat
18.09.11 12:15
Mirek
návštěvník
Hezký drobek, co je to za odrůdu a kde jse ho pěstoval? Ty moje "Russkij Razmer" vypadají velmi podobně ale zatím je nechávám růst. Po sklizni jednoho osmnáctikilového moc nedoufám že budou dobře zralé. Minimálně jim budou chybět ty tři týdny špatného počasí v létě.
Reagovat
18.09.11 06:59

© 2019 Václav Kozák (O autorovi)