České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Nová služba pro uživatele

Pro uživatele webu české-melouny.cz připravujeme novou službu. Jedná se o jednoduchý systém, kde by si mohl uživatel zaevidovat každý plod, který se mu podařilo vypěstovat. Navíc by tím automaticky získával statistiky a jednoduché přehledy o tom, jakou např. průměrnou hmotnost měly vypěstované plody v daném roce, jaké odrůdy byly u něho nejvýnosnější, které měly nejvíce ks plodů, jaká odrůda byla nejranější, ale také jaký plod byl největší atd. Podle mé představy by uživatel při používání této funkce nejprve kliknul na daný rok (ukládaly by se mu i předchozí roky), nebo by si aktuální rok vytvořil. Tam by měl přehled rostlin, které daný rok pěstoval nebo pěstuje. Označeny by byly pořadovým číslem rostliny, odrůdou melounu a typem podnože. Pod seznamem rostlin by byla umístěna fotogalerie pro daný rok a statistika o daném roce. Nechyběla by ani možnost přidat poznámku (např. při roubování se osvědčily hliníkové klipsy, melouny je lepší vysévat při teplotě okolo 25°C ). Po kliknutí na jednotlivé rostliny by se zobrazily informace o dané rostlině. Uživatel by si mohl zadat název odrůdy a název podnože, datum výsevu melounu, datum výsevu podnože, datum roubování, datum výsadby atd. Pod těmito údaji by byl seznam plodů dané rostliny. Pod tímto seznamem by se nacházela opět statistika o dané rostlině, fotogalerie dané rostliny a místo na poznámky. Po kliknutí na jednotlivé plody by se uživateli zobrazily údaje např. datum sklizně, váha plodu, stádium zralosti případně i datum opylení květu, z kterého vznikl daný plod atd. Opět by nechyběla fotogalerie a poznámky. </p> <p>Tuto evidenci by mohl mít uživatel buď pro ostatní uživatele veřejnou, nebo skrytou a měl by ji pouze pro své potřeby. Systém by navíc vytvářel statistiku i celkovou ze všech zadaných plodů od všech uživatelů a pak by např. průměrnou hmotnost plodů každé odrůdy zveřejňoval u popisu odrůd na tomto webu.</p> <p>Byl bych rád, kdyby se tento systém zprovoznil už nadcházející sezónu. Vzhledem k tomu, že vytvoření této služby bude určitým způsobem časově i finančně poměrně náročné, přidal jsem do anket otázku, zda by uživatelé tuto službu využívali (zda má vůbec větší smysl na tomto pracovat)

Tento článek 5. 1. 2012 přidal uživatel Vašek.

Zpět na seznam článků
AutorNázorVloženo
jujto
návštěvník
Ja som za, ale okrem priemeru vsetkych plodov danej odrody by som bral aj maximum, respektive priemer maxim. Inac suhlasim so vsetkym a hodnotim to ako krok spravnym smerom.
Reagovat
05.01.12 23:18
Vašek
admin
Záleží na tom, zda vůbec bude o tuto službu zájem. Jinak bych byl rád, kdyby už na jaře byla, záleží však na tom, jak bude nebo nebude zaneprázdněn tvůrce těchto stránek
Reagovat
05.01.12 21:21
Miroslav
návštěvník
Vašku a kdy se můžeme těšit? Jinak určitě to bude zajímavé vše zevidovat :)
Reagovat
05.01.12 16:24

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)