České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

O autorovi

Václav Kozák s plodem melounu Lajko II F1
Václav Kozák s plodem melounu Lajko II F1

Jsem student Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Pěstování melounů v České republice jsem si vybral jako téma své maturitní práce na Střední škole zahradnické v Litomyšli. Za tímto účelem jsem pěstoval a i nadále pěstuji každý rok přibližně 150 rostlin melounů. Ve své práci jsem nejen porovnával výnosy jednotlivých odrůd melounů, vypracoval popis odrůd a porovnával vliv podnoží na výnosy, ale testoval jsem melouny a porovnával obecně známé informace s realitou (např. HTS atd.). K účelům maturitní práce mi firma MORAVOSEED poskytla osivo melounů Janosik, Arriba F1, Panni F1, Crimson sweet a Lajko II F1. Firma SEMO mi dokonce poskytla osivo dvou odrůd melounů, které mají teprve v registračních zkouškách. Těmto firmám velice děkuji za spolupráci.Dokončená maturitní práce byla v roce 2011 přihlášena na soutěž Středoškolská odborná činnost (SOČ), kde se v okresním kole umístila na 1. místě, v krajském kole též na 1. místě a v celostátním kole přehlídky SOČ se umístila na 2. místě.

Pěstováním melounů se zabývám již několik let. Rostliny před výsadbou vždy roubuji. Každý rok jsem pěstoval 100 - 180 rostlin této teplomilné zeleniny. V současné době testuji různé odrůdy ze zahraničí a jejich popis a fotografie zveřejňuji na tomto webu. Pěstováním melounů se chci i nadále zabývat.

Kvůli maturitní práci vznikly i tyto stránky. Vznikly ale také proto, abychom ulehčili práci začínajícím pěstitelům melounů. V maturitní práci byly mimo jiné použity výsledky anket.

KONTAKT:

Václav Kozák
Poběžovice u Holic 31
534 01 Holice

E-mail:

ceske-melouny@ceske-melouny.cz

Tento web vytvořil jenikkozak

© 2024 Václav Kozák (O autorovi)