České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Sezóna 2012 – Královéhradecký kraj, 235 m.n.m

Rostliny byly zakoupeny začátkem května. Na záhon 40 m2 bylo po polovině května vysazeno 6 neroubovaných rostlin a dalších 6 začátkem června. Na podzim byl do půdy zaorán králičí hnůj a na jaře při přípravě rotavátorem zapraven Amofos. Do začátku července velmi pomalý růst rostlin. Začátek kvetení – konec července. Rostliny byly během suchých letních dnů zalévány každé 2 až 3 dny. Od poloviny srpna začali některé rostliny vadnout, pravděpodobně napadeny černou hnilobou – později napadena většina rostlin. První plod byl sklizen začátkem září a poslední v polovině září. Několik plodů ještě před dozráním shnilo. Výnosy – ze 12-ti rostlin 7 plodů o celkové váze 13.87 kg. Největší meloun 4 kg, ostatní většinou kolem 1,50 kg. Oblast pěstování Královéhradecký kraj, 235 m.n.m. Průměrná roční teplota vzduchu 8°C , průměrné roční srážky 600 – 700 mm, klimatický region: teplý, mírně vlhký. Půda je těžká, jílovitá. Půdní typ: černice.

Tento článek 23. 11. 2012 přidal uživatel H..

Zpět na seznam článků
AutorNázorVloženo
H.
návštěvník
vocho67: Podrobněji si to nepamatuji, začala jsem melouny pěstovat ještě v době, kdy jsem vůbec nevěděla, že budu psát nějaký článek, takže jsem si údaje ani nikde nezaznamenala. Odrůdy nevím, ale podle fotek, které jsem přidala při růstu a sklizni tu jednu odrůdu někteří pěstitelé tady typovali na Crimson. Mrkněte ke mne do databáze. A co se týče chuti, z té druhé odrůdy mi žádný plod nedozrál a z té první (patrně Crimson), ty zralé byli moc dobré, ale s určením zralosti jsem měla taky dost problémy. S tím kvetením máte určitě pravdu, já si nejdřív myslela, že mi ani nestihnou vyrůst. Ale oni po zasazení na záhon vůbec nechtěli růst - tuším, že tehdy bylo dost mokro, tak jestli to nebylo tím.
Reagovat
24.11.12 23:06
vocho67
návštěvník
Je škoda, že nepíšete podrobněji. Kvetení na konci července je podle mých zkušeností velmi pozdě. Na dobu kvetení má mimo jiných faktorů vliv i odrůda. Jaké odrůdy jste pěstoval? Které jsou podle Vás dobré a naopak?
Reagovat
24.11.12 21:01

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)