České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Sezóna 2012 - Středočeský kraj, 340 m.n.m.

Rostliny byly vysety koncem dubna, naroubovány v květnu, vzhledem k tomu, že byly velmi špatné povětrnostní podmínky po výsadbě, část melounů jsem musel předpěstovat a vysít téměř v půlce června - tyto byly pravokořenné. Rostliny se pěstovaly na jižním svahu v nadm.výšce 340mnm v hlinitoštěrkovité půdě s úlomky prachovce a břidlice, použil jsem černou netkanou textílii a spon byl 1x1m, hnojivo bylo přidáno během výsadby a to NPK s guanem s trochou dolomitického vápence. Vzhledem k nemožnosti závlahy, byla závlaha pouze 2x zua vegetace a přihnojení 1x listovým hnojivem. Jiné pesticidy nebylo třeba aplikovat. Některé odrůdy a váhu plodů jsem bohužel ztratil a tak u některých nelze znát přesnou sklizeň plodů. Co se týče neroubovaných rostlin tak jasným vítězem byla odrůda Podarok Severu, která byla plodná a chuťově velmi dobrá, navíc pozdní termín výsevu jen podtrhuje velmi dobrou kvalitu této odrůdy. Z roubovaných odrůd se jevila nejlépe Rosario F1, velmi plodná, vyrovnané plody. Jako podnož se použila lagenárie Atlas F1 - očividně velmi dobrá právě do suchých oblastí. Srážkově je na tom obec kolem 380-480mm za rok. Ještě abych nezapomněl všechny rostliny byly vysazeny volně venku, u žlutoplodých odrůd byl zpozorován nedostatek Mg. Celkově lze hodnotit tento rok jako velmi dobrý s dobrými výnosy, pouze vítr, který dorazil po výsadbě, rostliny dosti následně opozdil.

Tento článek 2. 12. 2012 přidal uživatel Miroslav.

Zpět na seznam článků
AutorNázorVloženo
Miroslav
návštěvník
listy byly s vystouplou žilnatinou, která byla tmavě zelená, oproti zbytku listů - ty byly výrazně světlejší.. podobně tak bývají zbarveny i listy révy
Reagovat
03.12.12 14:01
Mirek
návštěvník
U žlutoplodých odrůd dochází ke zbarvení listů do žluta celkem běžně. Neviděl jsem Miroslavovy listy ale myslím že to nedostatek Mg nebyl.
Reagovat
03.12.12 10:54
vocho67
návštěvník
Podarok Severu boduje. Co je nedostatek Mg? Jak se to projevuje?
Reagovat
03.12.12 08:07

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)