České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Sezona 2013 - Jihočeský kraj, 476 m.n.m. (Nové Hrady)

Výsev byl prováděn průběžně od ledna. Pěstuji téměř výhradně pod skleníkem, takže brzký výsev není na škodu. Téměř všechny rostliny byly roubovány (mimo hydroponie). Podnože Hercules a v malém množství Emphasis. Příští rok nebudu nic zkoušet a použiju jen osvědčený Hercules. Pěstované odrůdy: Start – velký propadák , nepodařilo se opylit ani jeden plod. Trofi F1 – dobrá odrůda, hodně cukru, kolem 10Kg, menší počet plodů, do skleníku moc vzrůstná. Electra F1 – trochu méně cukru proti Trofi, až 15Kg, dostatek plodů, výtěžnost z rostliny 60Kg. Podarok severu – osvědčená kvalita. Primaorange – zajímavá odrůda pro začátečníky, rychlá, bohatě nasazuje květy. Thai Rom Dao – dobrý typ od Vaška, kvalitní sladké plody, dužina je velmi pevná, je do čeho kousnout. Sweet Slice – triploid, marný pokus, nevykličilo ani jedno semeno. Porcionnyj Krasnyj F1 – letošní překvapení, plody kolem 2Kg ve skleníku, rychle zraje, špičková sladkost, nadprůměrný počet plodů na rostlině (17 kusů). I přes mizerné jaro jsem tuto sezonu velmi spokojen. Zejména úspěšnost v určování zralosti byla letos OK (více jak 90% ) Během vegetace nebylo nutné použít žádný postřik, i díky tomu vše chutnalo lépe. Ještě pro případné začátečníky – ve foliovníku o rozměrech 4x3 metry je možné vypěstovat kolem 150 Kg plodů. Tohoto výsledku bylo dosaženo v posledních 3 letech. Sklízet lze od konce června až do zmrznutí.

Tento článek 24. 10. 2013 přidal uživatel vocho67.

Zpět na seznam článků
AutorNázorVloženo
vocho67
návštěvník
Nemám na hnojení ustálený recept. V místě pěstování udělám díru a do té nasypu hnůj(letos koňský a slepičince) a zem z kompostu. Během růstu 2x měsíčně hnojím zálivkou. Chemie nebyla nutná díky mimořádnému počasí, to je spíš vyjímka.
Reagovat
25.10.13 20:07
dobraso
návštěvník
Dobrý den, ráda bych se zeptala čím ve skleníku hnojíte. Pokud nepoužíáte žádné postřiky, určitě dáváte přednost bio pěstování. Chystám se zjara zasadit alespoň tři různé druhy. Zatím jsme v předchzích letech sázeli jen tak něco namátkou a výsledky byly podle toho - nic moc. Teprve na těchto stránkách se dočítám spoustu věcí, které jsem neznala, tak doufám, že příští sezona bude mnohem lepší než ty pokusy z předchozích let.
Reagovat
24.10.13 22:00

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)