České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Pěstování melounů v květináči

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli by šlo a jak by se melounům asi dařilo, kdybych je vysadil do velikých 30-50 litrových květináčů. Má to,jak výhody, tak nevýhody Výhody: S rostlinou se dá určitou dobu dobře manipulovat a podle představ přemísťovat. Dá se lépe udržovat, než melouny na poli či zahrádce. Celkově lepší kontrola nad rostlinou a plody. Při očekávaných mrazících by se mohla rostlina ochránit přemístěním domů nebo na verandu. Nevýhody: Omezený prostor pro rostliny(kořeny) Myslím, že kdyby se na spodek květináče, tak do půlky nastlalo kompostu, chlévského hnoje a druhá půlka rašelinou a dobré hlíny, tak by si ta rostlina i bohatě s živinami vystačila. Když by se takový velký květináč umístil třeba někde před dům nebo nějakou zeď, tak i teplo by tomu určitě nechybělo. Už jsem to viděl, že z velkého květináče mu rosla jedna rostlinka a na ní měl 4 asi 2-3 kilových plodů které ale byli stále v růstu. Myslím , že je to celkem dobrý nápad, to spoň zkusit. A je výhoda, že by ta rostlinka aspoň nepotřebovala roubovat, když bude mít ten prostor omezený, a větší kořenový systém není třeba. O případné názory a rady se prosím podělte. :-)

Tento článek 10. 4. 2015 přidal uživatel drmit.

Zpět na seznam článků
AutorNázorVloženo
vocho67
návštěvník
Zkoušel jsem hydroponii v květináči. Určitě by se s tím dalo čarovat, z mého pohledu moc náročné. nejlepší zkušenost je vlastní.
Reagovat
11.04.15 20:43
drmit
návštěvník
aha, já právě že viděl na té fotce jak tam měl velikou nádobu a vní měl jednu rostlinu, na které měl 3 takové přiměřeně veliké melouny. Tak fakt nevim. A věc druhá, jak asi ty plody chutnali, struktura, barva, sladkost, aroma atd.. Tak aspoň ze 2 rostlinky takhle odzkouším a budu dávat vědět.
Reagovat
11.04.15 16:26
xfries01
návštěvník
Taky si myslím, že je to hloupost. Po každé když ruším záhon, nacházím několik metrů dlouhé kořeny. V květináčích se dá úspěšně pěstovat pažitka ne melouny.
Reagovat
11.04.15 16:15
vocho67
návštěvník
tady za poslední roky nikdo pěstování v nádobách nechválil.
Reagovat
11.04.15 15:38

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)