České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Fotografie

< Předchozí fotografie Zpět na sérii fotografií Následující fotografie >
Rostlinky tvoří první pravé listy což je pro mne znamení že budu postupně roubovat. Jsou vytáhlé protože je mám ve verandě na jižní straně a pere na ně slunce, pokud je dám do "stínu" tak je tam stejně hodně teplo. Na roub použiji horní dva až tři centimetry stonku. Ideální by pro ně bylo dát je ven na zahradu (do polostínu) ale na to je vhodná doba a teplota až když jsem v práci.

Fotografii 5. 4. 2012 přidal uživatel Mirek.

AutorNázorVloženo
Mirek
návštěvník
Snažím se vybírat rostliny tak, aby měly stonky pro roubování zhruba stejně silné. Zatím se to daří, mezi lístky jsem v této várce rouboval asi jen jednu nebo dvě rostliny. Při roubování mezi lístky seříznu stonek šikmo, otočím o 90° a udělám další řez. Vznikne jakýsi klínek který se lépe zasunuje do otvoru než při seříznutí šikmými řezy proti sobě. Při řezu proti sobě vzniknou dvě "špičky", protože stonek je "dutý", a většinou se při zasunování zohnou. To už je lepší jednostranný řez, který však nemá takovou "styčnou" plochu jako klínek 90°.
Reagovat
06.04.12 22:10
Miroslav
návštěvník
a tou Atlas není?
Reagovat
06.04.12 21:40
Mirek
návštěvník
Mezi děložní lístky používám hlavně v případech kdy je podnož silnější než roub.
Reagovat
06.04.12 21:08
Miroslav
návštěvník
já budu Mirku roubovat jako vloni, tedy mezi děl.lístky, vloni se mi to docela povedlo, na to, ze jsem to zkusil poprvé
Reagovat
06.04.12 20:41
Mirek
návštěvník
Pokud roub nemá jeden pravý lístek tak se musí použít metoda napíchnutí mezi děložní lístky protože stonek je slaboučký, roub je povadlý, dlouho se mátoří a dost často uhyne. Dnes jsem rouboval a silné stonky krásně drží,natočil jsem video z roubování. http://www.youtube.com/watch?v=rv-uksPLYWc&feature=youtu.be
Reagovat
06.04.12 20:10
jujto
návštěvník
S tou uspesnostou je to dobra sprava. Zatial som skusal v tomto roku metodu napichnutim zhora a smerom trochu sikmo. Prave listky som zatial nemal. Nieco som nastepil aj metodou bez jedneho klicneho listu. Teraz uz iba cakam. Ta prva sadenicka, ktoru som stepil, ma testovaciu uhorku stale zelenu, ale podnoz som zda sa slabo vycistil. Snazi sa popri klicnom liste nieco tlacit. Hlavne je, ze este obe casti ziju. Snad sa zrastu a uhorka bude rast.
Reagovat
06.04.12 16:27
Mirek
návštěvník
O víkendu, možná i dríve, začnu roubovat. Např. ten Crimson Wonder, Princ Albert nebo Šapka Imperatora v první řadě se tváří již celkem nedočkavě. Metoda šikmého řezu proti jednomu děložnímu lístku podnože, kterou jsem teď vyzkoušel na melounech i okurkách, má téměř stoprocentní úspěšnost. Rostliny však musí mít vyvinutý alespoň jeden pravý list, pak se ujímají výborně.
Reagovat
05.04.12 11:22
Miroslav
návštěvník
krásná sbírka Mirku! hl.je teď držet v teple-víkend bude velmi mrazivý!
Reagovat
05.04.12 07:51

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)