České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Fotografie

< Předchozí fotografie Zpět na sérii fotografií Následující fotografie >
Výhony rostlin jsou letos hodně dlouhé, proto je porost velmi hustý a v nejhustších místech se netvoří téměř vůbec plody. Na začátku července se tam objevila Didymella bryoniae, ale zatím se jí daří alespoň trochu tlumit Rovralem Aquaflo a Talentem. Lepší účinnost má však Rovral.

Fotografii 12. 8. 2012 přidal uživatel Vašek.

AutorNázorVloženo
vocho67
návštěvník
JK - taky občas štípu, na nasazování plodů to určitě vliv má. Když jsou listy v několika patrech, ze spoda žloutnou a choroby mají velkou šanci. Ovšem pozor. Letos jsem to i přehnal a 2 rostliny za to zaplatily životem. Různé přemísťování výhonů rostlinám taky nedělá dobře. Jen nevím, jestli zredukované množství "zeleného" nemá negativní vliv na chuť - sladkost melounů.
Reagovat
12.08.12 19:57
JK
návštěvník
Tak mne uz se to plazi v nekolika patrech na sobe, uz jsem se nastval a zacal vyhony zastipavat protoze toho zelenyho je fakt moc. Nikdy jsem to nestipal, az ted. Tedy asi pred mesicem jsem to radikalne prostipal a chvili na to nasadily takove mnozstvi plodu jake jsem dosud jeste nevidel. Otazka je zda to radikalni zastipani vyhonu s nasazenym mnozstvim plodu souvisi nebo ne. Mozna by takto bohate nasadily melouny i tak.... Kdovi ?
Reagovat
12.08.12 16:36
Mirek
návštěvník
Mokro!
Reagovat
12.08.12 15:25
vocho67
návštěvník
Tak to mohu potvrdit. V hustých místech mám taky plodů minimum. Něco jiného je to na konci dlouhých výhonů.
Reagovat
12.08.12 14:27

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)