České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Fotografie

< Předchozí fotografie Zpět na sérii fotografií Následující fotografie >
Chuť a kvalita dužniny vyšší průměr. Sladká byla i nazelenalá část dužniny. K dokonalosti mu chyběl nějaký ten den.

Fotografii 4. 8. 2013 přidal uživatel Petr.

AutorNázorVloženo
ZdenkaT.
návštěvník
... Lajko mám poprvé, roste na kompostu v kompostéru, ale je malý, tak do tří kil, i když z jedné rostliny jsou 3 plody a to už téměř zralé. Jsem docela zklamaná.
Reagovat
10.08.13 08:04
Petr
návštěvník
Přesně jak jste napsal, pane Mirku. Dužnina byla výborná. Co se týče chuti mohl být sladší. Pane vocho67 zralost jsem určoval podle zaschlého úponku. Podmínky jsou dobré, ale někdy mají plody v dužnině žlutohnědé tečky-shluky,zejména ty prostokořenné. Plody špatně dozrávají(max. do světle růžové barvy) i když mají cca 3-5 kg. I kdyby vyzrály tak jsou kvůli tým shlukům nepoživatelná, jsou tvrdá i hořká. Děkuji Vám oběma za pochvalu.
Reagovat
04.08.13 21:11
vocho67
návštěvník
Byl jsem v oblasti pěstování na vojně. Pro melouny dobré podmínky. I letos na jaře, kdy se udržovalo rozhraní teplého a studeného vzduchu kolem nás, bylo na východě Slovenska teplo. Zřejmě i díky tomu je výsledek perfektní. Jak jste určoval zralost?
Reagovat
04.08.13 17:24
Mirek
návštěvník
Na to že je ze záhonu je to moc pěkné, blahopřeji. Myslím že byl sklizen akorát, semena jsou již "uvolněná", možná by nabral sladkost ale asi by to bylo na úkor dužiny která vypadá skvěle, navíc Lajko nebývá extra sladký. Každý domácí meloun je lepší než ta jihoevropská šméčka zapáchající bahnem vyhoněná bůhvíčím.
Reagovat
04.08.13 16:54

© 2024 Václav Kozák (O autorovi)