České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Astrachanskij

Astrachanskij patří mezi ruské odrůdy s červenou dužinou. Její plody mají zajímavou proužkovanou slupku a růžovou až červenou dužinu. Jedná se o poloranou odrůdu.

Velice zajímavá je na odrůdě Astrachanskij unikátní barva slupky plodů. Celkově plody dorůstají větších rozměrů, obvykle od 7 do 10 kg. Zmíněná slupka je proužkovaná, ovšem stejné proužkování se u jiných odrůd neopakuje. Dužina plodů je růžová až červená, pevná a chutná. Semena jsou střední velikosti, barva je světle hnědá s černými tečkami. První plody dozrávají ke konci srpna nebo počátkem září. Jedná se tedy o poloranou odrůdu s poměrně dobrými výnosy a s dobrými chuťovými vlastnostmi.

AutorNázorVloženo
Paja
návštěvník
Letos zatím nicmoc. Plod měl prasklinu u "pupku", kde se začal kazit, chuť zbytku taky žádná sláva...
Reagovat
03.09.18 11:31
Paja
návštěvník
Přestože byl dlouho na mrtvé rostlině, kvalita vynikající, sladký, křehký, šťavnatý. Jedinou nevýhodou je ta velmi silná slupka, která ale zřejmě pomáhá držet delší dobu kvalitu plodu.
Reagovat
21.09.16 10:29
Paja
návštěvník
A ještě po rozkrojení. Velmi silná slupka. Dutina uprostřed. Ale kvalita dužiny OK. Výborný, sladký, šťavnatý.
Reagovat
07.09.16 09:26
Paja
návštěvník
Přes 10 kg.
Reagovat
07.09.16 09:25
Miroslav
návštěvník
bohuzel tuto odrudu nemam v melounove databazi, ale pamatuji si, ze sklizen byla super a chut znamenita, takze ji budu pestovat nadale, za sebe bych rekl, ze jde spis u me o ranou odrudu
Reagovat
16.01.13 18:36
Vašek
admin
U všech plodů jsem si myslel, že bude uvnitř dutina, jelikož na velikost byly plody příliš lehké. Nakonec jsem zjistil, že dutina uvnitř není. Jen okolo semen byla větčí prázdná místa
Reagovat
16.01.13 15:12

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)