České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Colorado Preserving

Pozdní odrůda melounu s velkým množstvím plodů na rostlině a tudíž s vysokými výnosy. Slupku mají proužkovanou, dužinu červenou. Ovšem v určité fázi vývoje plodů potřebují dostatečné sluneční záření, jinak se stává, že dužina plodů nezčervená a zůstane tvrdá. V takovém případě dozrají jen semena.

Na rostlině melounu Colorado Preserving může běžně vyrůst i 20 – 30 plodů s průměrnou váhou cca 6 kg. Problém však může být u této odrůdy v případě, kdy v určité fázi vývoje plodů nemá rostlina optimální podmínky. Dužina plodů v takovém případě nezčervená a zůstane tvrdá a bez chuti. Tento problém se však v našich podmínkách vyskytuje poměrně často. Plody mají proužkovanou slupku a červenou dužinu. Semena jsou červená až nafialovělá, protáhlého tvaru. Unikátní je i tvar listu této odrůdy melounu. Odrůda je registrována v USA.

AutorNázorVloženo
hotoxon
návštěvník
90 days. This variety of melon was used in the 19th century for making preserves, candied citron, pies and more. The firm white flesh is not good for fresh eating but has many holiday uses in the kitchen. These are rock hard and keep for months. Citron type melons are the ancestors to domestic watermelons and still grow wild in Africa. These are very easy to grow as they resist almost everything. Huge vines; 10-lb. fruit have bright red seeds.
Reagovat
09.12.13 23:35
Vašek
admin
Já osobně se budu raději věnovat spolehlivějším odrůdám
Reagovat
16.01.13 22:36
Miroslav
návštěvník
takze odruda idealni namuj jizni svah :) ani nevim kolik mam na letosek odrud, radsi to nechci ani vedet :) plodnost teto sorty je ale zajimava a vyzkousenihodna
Reagovat
16.01.13 22:32
Vašek
admin
No u této odrůdy je to trochu složitější. Na internetu jsem u ní kdesi našel, že v určité fázi vývoje potřebuje intenzivní sluneční záření atd, takže asi když bude zrovna týden zataženo, tak se člověk zralých plodů nedočká, jako to bylo u mne letos.
Reagovat
16.01.13 22:09
Miroslav
návštěvník
takže asi spíš vhodna do skleniku a foliáku, co
Reagovat
16.01.13 18:31
Vašek
admin
Je to první odrůda vodního melounu, která mi v našich podmínkách neuzrála. Jinak rostlina byla obrovská a plodů na každé rostlině přes 20.
Reagovat
16.01.13 15:06

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)