České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Cream of Saskatchewan

Odrůda Cream of Saskatchewan
Odrůda Cream of Saskatchewan

Jedná se o americkou odrůdu vodního melounu. Zajímavá je nejen barvou slupky, která se zcela odlišuje od ostatních odrůd vodních melounů, ale především i barvou dužiny. Ta je totiž bílá.

Pokud vypěstujete a ochutnáte plody této americké odrůdy, nebudete už snad chtít pěstovat odrůdu jinou. Bílá barva dužiny sice není nijak lákavá, ale zato chuť je velmi lahodná. Většina lidí, kteří někdy plody této odrůdy ochutnali, říká, že je nejchutnější ze všech odrůd vodních melounů. Ovšem jsou i někteří lidé, kteří chuť této odrůdy nemají rádi. Stěžují se především na nedostatek aroma. Zato je však dužina křehká a šťavnatá. Jinak celkově se rostlina od ostatních odrůd příliš neodlišuje. Semena jsou menší a velmi tmavá. Stejně jako osivo některých dalších amerických odrůd je osivo této odrůdy k dostání na internetu. V 1 g osiva se nachází okolo 18 semen.

Osivo této odrůdy lze zakoupit na http://www.bambusarium.cz/index.php?id=6,0,0,1,0,0.

AutorNázorVloženo
Melonova D.
návštěvník
8 kg, stavnaty, velmi rychlo dozrieva, aj ked nema chut ako cervene odrody tak na doplnenie sortimentu a pre zmenu vyborny
Reagovat
25.08.18 08:57
Paja
návštěvník
Druhý kousek. Navzdory velmi tenké slupce neprasknul, velmi křehký a šťavnatý, chuť lepší než v prvním případě, přesto neoslnil, mírně kyselý, málo sladký, chybí melounová chuť...
Reagovat
06.10.15 09:15
vocho67
návštěvník
Taky jsem ho zkoušel a hned po sezoně zamítnul.
Reagovat
17.08.15 18:44
Paja
návštěvník
Tato odrůda mě zatím nenadchla. Sice velmi tenká slupka, šťavnatý. Plod velmi mírně přezrálý, ale chuť mdlá, sladkost spíše podprůměrná, necítím žádné výrazné aroma.
Reagovat
17.08.15 07:51
Miroslav
návštěvník
Dnes sklizen dalsi plod od neroub.rostliny (přes 5kg), opět velice tenka slupka a maximalni stavnatost - v podstate ze vsech mych letosnich odrud nejstavnatejsi a nejtenkoslupkatější, rozhodně perspektivní odrůda.
Reagovat
22.09.13 16:22
vocho67
návštěvník
Zrovna ta lehce kyselá chuť tam podle mě není - stejně jako u ostatních nečervených odrůd, které jsem mohl ochutnat. Včera jsem měl na talíři dvě různě barevné odrůdy a opět se mi to potvrdilo.
Reagovat
18.09.13 15:35
Vašek
admin
Já také nemám s praskáním plodů velpký problém, letos mi praskl jen jeden Primaorange, jeden Super Galaxy a jeden Summer Gold (což je odrůda se silnou slupkou). Jinak chuťově tuto odrůdu řadím mezi nadprůměrné, dužina je velmi křehká a sladká s mírnou nakyslostí, která dává odrůdě unikátní chuť. Nevýhodu vidím jen v nevábné barvě dužiny.
Reagovat
18.09.13 08:18
Miroslav
návštěvník
mně osobně jediná odrůda která občas praskla byla Primaorange F1, ale asi to bude stejně tím, že pozemek je na svahu a tak to největší množství vody odteče
Reagovat
18.09.13 07:30
tatulda2005
návštěvník
Taky jsem ho letos pěstoval. Chuťově není špatný je jiný než melouny s červenou dužinou. Pěstoval jsem ho jak ve skleníku, tak na záhoně a praská a to že velmi!!! Jinak vzhled dužiny nic moc.
Reagovat
17.09.13 23:51
Miroslav
návštěvník
no jak komu, já jí mám první rok a musím napsat jenom pozitiva, jako prostokořenné rostliny drží pěkně, zatím stále nečerná, má tenkou slupku, sladký byl též...(pěstováno venku)
Reagovat
16.09.13 19:00
vocho67
návštěvník
dobraso: Tak to nezačínáte dobře. Jako meloun nechutná, vzhled je odpudivý, hodně praská.
Reagovat
16.09.13 06:17
dobraso
návštěvník
Navštívili jsme o víkendu výstavu v parkonu a množství odrůd nás dostalo. Jsme začátečníci a vybrali jsme si právě tuhle odrůdu, tak nám držte palce na příští sezónu, ať nám to pěkně vyjde.
Reagovat
15.09.13 23:39
Miroslav
návštěvník
Tak po dnešku u neroubované rostliny 4.5kg a i chuťově vel,mi odrůda překvapila, aroma je skutečně slabší, ale šťavnatost je maximální, letos nejšťavnatější odrůda, další nej patří slupce - velmi tenká slupka, opět nejtenčí ze všech letošních odrůd. Myslím, že je perspektivní a prozatím i odolnější na houbové choroby než jiné odrůdy, které jsou vedle jako pravokořenné...
Reagovat
09.09.13 22:20

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)