České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Názory

Stránky CESKE-MELOUNY.CZ

Zpět na seznam sekcí názorů
AutorNázorVloženo
jenikkozak2
návštěvník
Test: Mohou uživatelé přidávat příspěvky?
Reagovat
12.01.18 10:57
jenikkozak
admin
Příspěvek s obrázkem. Opravil jsem možnost nahrávání obrázků. Web jsem podrobně prošel a opravil velké množství chyb ze svých studentských let. :)
Reagovat
01.12.17 13:45
Vašek
admin
Konečně došlo i na tyto naše stránky - na opravě chyby se pracuje, prosím o strpení.
Reagovat
26.11.17 18:33
H.
návštěvník
Připojuji se k dotazu cibuta. Kdy bude možné přidávat fotky? Snažila jsem se o přidání fotek do melounové databáze, ale nejde to. Nebo to ostatním již jde a závada je na mé straně?
Reagovat
26.11.17 11:51
cibuto
návštěvník
Zdravim, chci se zeptat zda a kdy bude možné přidávat na web fotky? Stále to bohužel nefunguje ...
Reagovat
25.06.17 21:33
Vašek
admin
Vážení návštěvníci a uživatelé tohoto webu. V uplynulých dnech bylo opraveno několik chyb v systému webu. Omlouvám se za komplikace, které tyto chyby způsobily. Žádám všechny nové uživatele, kteří se na webu zaregistrovali a nebylo jim zasláno zdarma osivo, aby si překontrolovali dodací adresu na svém profilu a případně ji doplnili či opravili a poté aby mne pomocí e-mailu nebo soukromé zprávy informovali, že mají adresu opravenou. Bohužel chybou v systému se u některých uživatelů neuložila správně dodací adresa. Za chybu se ještě jednou omlouvám.
Reagovat
04.02.17 21:07
Vašek
admin
Vážení uživatelé, omlouvám se za chybu, která se vyskytla. Web byl přestěhován na novější a výkonnější server. Při kopírování databáze ale došlo k chybě, a tak nebyla převedena. Trvalo tedy nějakou dobu, než byly technické problémy zdárně vyřešeny. Nyní by mělo být vše v pořádku.
Reagovat
20.04.15 19:52
drmit
návštěvník
Miroslav: Ano máte pravdu oba dva. Mě to taky vůbec nešlo a myslím že to byl jeden celý den a dopoledne druhého dne nebo nějak tak.
Reagovat
20.04.15 09:44
Paja
návštěvník
Miroslav: taky se mi nedařilo přihlásit a některé informace ze stránek dočista zmizely. Myslím, že to bylo v pátek, 17.4. Teď už je vše OK.
Reagovat
20.04.15 07:49
Miroslav
návštěvník
ps:netušil jsem, že jsi takový výzkumník v laborce :)
Reagovat
19.04.15 20:21
Miroslav
návštěvník
nevím proč, ale nemohl jsem se přihlásit na stránky, měl jsem problém jen já nebo i ostatní?
Reagovat
19.04.15 20:14
Vašek
admin
Děkuji, sice vím, že už vyšel, ale popravdě, ještě jsem se nedostal k tomu, abych se na něj podíval...
Reagovat
19.04.15 01:18
Miroslav
návštěvník
Blahopřeji Vašku k článku v čsp. Zahradnictví :) Paní to hezky napsala.
Reagovat
16.04.15 20:19
drmit
návštěvník
Na naroubovaných rostlinkách mi už rostou pravé listy. A celkem se to teď na těch roubovaných rozjelo a vypadá to, že se jich většina chytla. Jen tak dál. Zatím dýně jako podnož se mi osvědčuje. Musím zaklepat. Vím že to ještě teď nic neznamená, ale i tak ta rodost, že se to zatím daří je super. :-)
Reagovat
11.04.15 16:31
Vašek
admin
Vzhledem k posledním přidaným příspěvkům bych chtěl uvést, že hlavním smyslem diskuse a přidávání jiných příspěvků není rychlé nasbírání velkého počtu bodů, ale o podělení se se zkušenostmi a k diskusi k danému tématu, která bude zajímat i ostatní uživatele.
Reagovat
04.04.15 20:09
Vašek
admin
Pepek: Omlouvám se, ale bohužel dohoda se sponzorem je taková, že banner bude zobrazen po celou dobu návštěvy webu. K placenému členství - jak jsem uváděl, byl bych rád, kdyby se vždy peníze sehnaly jinde. Zatím se to daří poměrně uspokojivě, jak to bude dál, to se uvidí později, ale věřím, že se vždy nějaké řešení najde
Reagovat
11.07.14 22:38
Pepek
návštěvník
VlB: I kdyz pestuji melouny pouze dva roky, jsem ochotny za clenstvi bez problemu platit 250 - 300kc rocne prispevek za registraci na tomto webu. I semena zajimavych odrud si rad zaplatim. Chapu, ze registracni prispevek muze byt odrazujici pro nove uzivatele. Resenim muze byt 1-2 sezony bezplatna registrace a zaslani semen za registraci a dalsi roky jiz placeni prispevku. Pokud se i ostatni uzivatele vyjadri kladne, zvazil bych upravu pravidel Stemelli. Myslim, ze castka kolem 200kc za rok je unosna pro kazdeho nadseneho pestitele a zaroven je prinosna pro Vaska jako spravne a zakladatele tohoto webu.
Reagovat
02.07.14 00:03
Pepek
návštěvník
Zdravím, všiml jsem si nového banneru na stránkách. Nemám nic proti sponzoru těchto supr stránek. Navštěvuji ale tyto stránky často z mobilního telefonu (prohlížeč Chrome i Opera Mobile). Banner se bohužel při přiblížení stránky "napasuje" do textu nebo menu stránky. Nebylo by možné tento banner pevně zakotvit ve stránce? V obrázku je vidět, co je za problém.
Reagovat
01.07.14 23:33
vocho67
návštěvník
Každý, kdo se zúčastní Stemelli, by měl podle pravidel napsat krátké zhodnocení svého pěstování (zkráceně napsáno). Nevím, kolik pěstitelů to mělo na základě dodání semínek udělat. Při pohledu do "Vaše články" je zřejmé, že se to asi většině pěstitelů nepovedlo. Myslím, že není tak těžké, napsat pár řádků - i v případě neúspěchu. Každá zkušenost může být pro ostatní velice cenná. Je nad čím se zamyslet ....
Reagovat
10.05.14 21:58
Vašek
admin
Když jsem Stemelli přebíral po panu Hrstkovi, uvažoval jsem nad tím, že si pěstitelé platili poštovné za zasílání semen. Nakonec jsem došel k názoru, že by to hodně lidí i odradilo. ROzhodl jsem se tedy, že bude liga zdarma a pokusím se hledat sponzory. Jak jsem již myslím zde na webu uváděl, spolupráci s ZC Parkon musela být zrušena především proto, že podmínkou z jejich strany bylo zorganizování v jejich zahradnickém centru výstavu. Problém byl nejen v tom, že za celou výstavu jsem nakonec zaplatil více než jaký byl sponzorský dar, ale hlavně je velmi riskantní podepisovat na jaře smlouvu, že dostanu sponzorský dar s tím, že zorganizuji výstavu, kam dodám x desítek odrůd melounů, když nevím, jaký bude rok, zda melouny nenapadne nějaká choroba a 14 dní před výstavou neuhynou. Pak nezbývalo nic jiného, než několikrát týdně zděšeně běhat po poli a melouny stříkat, zalévat, hnojit atd. Když někdo dá finanční dar, chce samozřejmě, aby se mu peníze vrátily a ještě aby vydělal. Takže pak brát ohledy na to, že mi něco nevyrostlo, nemohou. Nastávaly tam ale při organizaci výstavy i další problémy. Minulý týden se mi snad povedlo sehnat jiného sponzora (i když nic není jisté, dokud není ještě podepsána smlouva), takže to vypadá, že by alespoň část nákladů mohla být i následující rok financována sponzorem. Zbylé náklady jsou už pro mne únosné, i když by bylo optimální, kdyby se povedlo nalézt ještě jednoho sponzora, aby mohla být případně i nabídka semen za body pro členy ligy ještě rozšířena
Reagovat
10.05.14 00:52
VlB
návštěvník
K financování webu - je mi jasné, že Vašek jako student nemůže dávat všechny peníze do koníčků. Co upravit pravidle Stremeli tak, že by členové měli nárok na nějaká semínka za řekněme 100 Kč symbolického členství (oproti dnešku by si mohli vybrat nebo by dostávali absolutní novinky), pak je zde ještě možnost doobjednání dalších za peníze nebo body. web jako takový by měl zůstat pro širokou veřejnost, aby bylo možno sdílet příspěvky. Byla by škoda do budoucna připustit možnost zániku jak webu, tak velmi levného objednání z tak širokého sortimentu odrůd. Bylo by dobré, pokud je to vůbec akceptovatelné, o tom udělat diskusi.
Reagovat
09.05.14 10:53
Mirek
návštěvník
Všem příznivcům těch baňatých potvor přeji krásné Velikonoce. Ať Vám to klíčí, roste, srůstá, nezmrzává, kvete, opyluje, nejdou na to nemoci a krásně to dozrává.
Reagovat
19.04.14 07:41
Pepek
návštěvník
Zelenac: Viděl bych to pravděpodobně na velice dlouhý odkaz na nějaké stránky, například od uživatele Hotoxon.
Reagovat
13.02.14 19:24
vocho67
návštěvník
Zelenac: Taky to tak mám.
Reagovat
13.02.14 18:38
Zelenac
návštěvník
Neviem, či to je len u mňa, ale v diskusii "Pěstování melounů" sa mi to vlákno nezobrazuje správne. Riadky sú ako keby dlhšie o cca 10 cm a vyčnievajú teda z bielej plochy až do pozadia stránky. Táto chyba je len pri tomto jednom vlákne, ostatné sú v poriadku.
Reagovat
13.02.14 17:26
Vašek
admin
Celkově byla spolupráce náročná tím, že šlo o závazek připravení výstavy, přestože jsem nevěděl, jaký bude rok a jestli bude co vystatovat. Nakonec se tedy stalo, že jsem pěstoval přes 120 rostlin (asi 100 osrůd), ale před výstavou jsem snědl max 5 plodů (vše jsem chránil na výstavu) a po výstavě už toho mnoho začalo hnít, navíc začalo být chladna, proto už ani doma neměl nikdo na melouny chuť, tak to nakonec dopadlo tak, že se nesnědla ani desetina plodů a vše na políčku shnilo.A to se kolem toho celý rok běhalo, aby nebyl na výstavě problém. Další problém byl v tom, že jako student nejsem ještě výdělečně činný, takže téměř všechny peníze, které jsem někde vydělal, šly právě do melounů nebo peníze ze včelaření zpátky do včel. Musím však už trochu pomýšlet i na budoucnost a nedávat všechny peníze do svých koníčků...
Reagovat
11.02.14 23:47
Pepek
návštěvník
Vašek: Je to škoda, že obor melounů nikoho z hlediska marketingu a peněz nezajímá :-( bohužel dnes jde jen o peníze.... Škoda, výstava byla fajn, melouny jsou fajn... vše ale něco stojí.
Reagovat
10.02.14 00:11
Vašek
admin
Fungovat určitě bude, nevím však, jak moc při tom budu fungovat já (přidávání nových odrůd, fotografií atd.). Budu s však snažit, aby to šlo nějak i dál, ale konkrétní plány nemám. Tak nějak je i téměř jisté, že skončí spoluprácce se sponzorem v té podobě, jaké byly, protože nakonec náklady na výstavu v jeho obchodním centru, což bylo podmínkou sponzorského daru, se vyšplhaly téměř na částku, kterou jsme dostali. To nemluvím o tom, že jsem musel melouny šetřit na výstavu, aby bylo i v tak špatném roce co vystavit, takže nakonec z celkové úrody jsem nesnědl téměř nic...
Reagovat
09.02.14 23:24
Miroslav
návštěvník
Myslím Vašku, že to není špatné. Mohu se zeptat na další plánování webu, bude webík i nadále fungovat?
Reagovat
09.02.14 07:12
bob
návštěvník
Nefunguje databáze uživatelů u cukrových melounů.
Reagovat
08.02.14 23:44
Zobrazit starší příspěvky

© 2022 Václav Kozák (O autorovi)