České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Názory

Pěstitelská sezóna 2010

Zpět na seznam sekcí názorů
AutorNázorVloženo
vladimir43
návštěvník
Já jsem v 225 m.n.m ale hlavně náne zahradu mezi paneláky a ty strašně stíní. Slunce tam je jen dopoledne. Divil jsem se, že i tak jsem měl 5 malých melounků, výborné chuti. Díky za informaci. Učím se i pohybovat se na stránce. Našel jsem tatuldu z Prahy.
Reagovat
19.12.12 12:36
H.
návštěvník
vladimir43: Samčí květy mají pět srostlých tyčinek a samičí květ má zespodu květu semeník. Jinak je to napsáno v menu: Meloun vodní (ve sloupci 4. od shora). Je tam i fotka květů. K té lokalitě, zkuste prohlédnout profily uživatelů, někteří mají uveden okres odkud jsou, třeba narazíte na někoho z Prahy. A vy jste v jaké nadmořské výšce?
Reagovat
19.12.12 10:00
vladimir43
návštěvník
Zdravím,letos jsem zkusil zasadit pár sazenic melounů, odrůdu jsem si nepoznamenal.Překvapilo mně, že v mých podmínkách, pravokořeně a pouze za sporadického sluníčka rostlinky rostly. Jásal jsem nad květy a nevěděl, že jsou dvojího druhu. Vůbec neznalý pěstování melounů. Měl jsem je ze začátku ve foliáčku 1 x 1,5 m bez folie. Později jsem je odkryl. Začali se vyvíjet dokonce melounky. To jsem nečekal. Z 9 melounků dozrálo 5 ks, ale byly malé. Průměr do 15 cm. Je možné v lokalitě Prahy vypěstovat větší melouny? Jak se pozná samčí a samičí květ. Je lepší pro mne pěstovat velmi ranné odrůdy? Chtěl bych je pěstovat i příští rok a za pomoci těchto stránek se zlepšit. Do roubování se zatím nebudu pouštět, ale chtěl bych je pěstovat na černé netkané textilii a zkusit i síť k vedení rostlin. Čtu vaše zkušenosti a moc mi to pomahá k pochopení pěstování. Díky.
Reagovat
18.12.12 17:09
MZ
návštěvník
Tak letos se muselo ( aspoň tedy u nás) bojovat celou sezónu. Léto nám nedarovalo vůbec nic a pokud se opozdila výsadba na jaře, už se to pak špatně dohánělo. Ale nakonec nemůžu říct, že to byl, co do úrody, špatný rok. Vysadil jsem něco přes dvacet odrůd a většina dopadla dobře. Díky deštivému počasí prosperovaly lépe roubované rostliny. Pravokořené prohrávaly svůj boj díky háklivějšímu kořenovému systému. Snad bude příští rok lepší. Mám vyhlédnuté další odrůdy, které bych chtěl vyzkoušet, tak uvidím zdali se tak stane.
Reagovat
31.10.10 11:13
MiHo
návštěvník
Ahoj,dobrý den, letošek byl můj první rok s melouny. Lokalita Pálava.... tj. teplo, slunečno, pěkná půda, ale sucho /letos naprosto výjmečné vlhko../. Z vodních melounů Arriba, Sugar Baby, Super Galaxy a Lajko, vše na tkané černé folii, roubované rostliny. Výsadba na přelomu 5 a 6 tj.cca o 3 týdny později než jsem měl v plánu. Zdravotní stav byl dobrý po celou vegetační dobu, na rozdíl od cukrových, které v srpnu prakticky odešly na plíseň. Z odrůd byl nejdříve zralý SB - polovina srpna, poslední kusy sklizeny 28.9. SuperG jen jeden plod 3,9kg dužnina žlutá, výtečná chuť. SB a Lajko 2 a 3 ks v rozmezí 3,5 - 5 kg, chuť bobrá velice podobná kupovaným melounůmm plody kulaté. Arriba čtyři plody oválného tvaru, 12,9,7,4 kg dužnina světlejší se žlutými místy, tužší křupavá konzistence, výborná chuť. Nutno dodat, že Arriba měla asi nejlepší půdní podmknky, ale i tak ji příští rok určitě dávám zase a v nejednom kusu protože velikost ůrody i chuť byla pro letošek u mě nad očekávání. ...tolik první zkušenost s melouny... Příští rok určitě budu sázet opět a rozhodně ve větškm počtu.
Reagovat
06.10.10 12:58
Vašek
admin
Ani já nejsem letos příliš nadšen. Zpoždění způsobené počasím se sice časem částečně dohnalo, ovšem na konci července mi porost napadla Didymella Bryonie. Po postříkání Rovralem Flo se sice rostliny částečně zmátořily, ovšem koncem srpna se choroba opět objevila a už se rostlinám pomoci nedalo...
Reagovat
22.09.10 17:52
16terka
návštěvník
tento rok se opravdu nevydařil, ze Tří sazenic melounů (lajko II f1, sugar baby a super galaxi) mi plodila jenom 1 a to sugar baby. Plody jsem sbírala až 19. září a ani nebyli dozrálé...prostě špatný rok:-(
Reagovat
22.09.10 17:35
Mirek
návštěvník
Jeden velký "průser"!!! Sezona ve znamení vody, zimy a nemocí, bez slunce. Na počet sazenic bídná úroda (vloni 4 sazenice a 9 melounů), pokud počítám i ty "utopené" tak to vychází jeden jedlý meloun na tři rostliny.
Reagovat
20.09.10 19:11

© 2022 Václav Kozák (O autorovi)