České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Názory

Středoevropská melounová liga

Zpět na seznam sekcí názorů
AutorNázorVloženo
Alena
návštěvník
Dobrý den, můžu si objednat semena melounů za body, nevím jak. Ráda bych zkusila jiné odrůdy, jsem z Prostějovska a tady se melounům docela daří.Děkuji za radu. Alena
Reagovat
03.01.19 04:32
Vašek
admin
Ještě pro doplnění - Objednané osivo budu rozesílat od poloviny února.
Reagovat
04.02.17 21:19
Vašek
admin
Vážení uživatelé, nyní byla aktualizována nabídka osiva za body pro členy ligy. Vzhledem k tomu, že už byla opravena chyba v systému na přidávání odrůd do nabídky, funkční odkaz na seznam nabízených odrůd naleznete na stránce Stemelli. Všichni by měli mít už připsány body za Melounovou databázi i za články hodnotící loňskou sezónu. Aktualizována byla i nabídka osiva v Inzerci (Potřeby pro pěstitele). Objednávky můžete zasílat do soukromých zpráv nebo e-mailem.
Reagovat
04.02.17 21:01
Vašek
admin
Včera jsem odeslal všechna semena, která byla objednána. V současné době je aktualizována nabídka semen jak za body, tak i v inzerci. Možná ještě do konce března dorazí zásilka amerických odrůd, ale není to jisté. Pokud má tedy někdo zájem o semena za body nebo i z inzerce, může objednávat.
Reagovat
11.03.16 11:24
vocho67
návštěvník
Ještě pro Vaška. Nabídku semen nevyužiju - ve prospěch dalších uživatelů webu.(odrůd mám dostatek,pozemky mají své hranice) Pokud bych měl zájem, určitě bych za semínka zaplatil - malá podpora webu.
Reagovat
22.02.15 18:37
vocho67
návštěvník
Miroslav: Udeřil jste hřebíček na hlavičku! To je první, co mě u každé odrůdy zajímá. Pokud tyto informace nejsou dostupné - nejdu do toho (asi díky tomu některé kvalitní odrůdy nevyzkouším) Prostě, rychlé odrůdy mají větší šanci v našich podmínkách potěšit. Snad jen v nížinách si pěstitelé mohou dovolit víc.
Reagovat
22.02.15 18:28
Miroslav
návštěvník
nevi nekdo ktere odrudy jsou nejranejsi z dane nabidky? na netu u mnohych neni delka veg.doby..
Reagovat
22.02.15 11:33
Vašek
admin
Zatím je ještě čas, objednávek moc není, tak s tím začnu až příští týden
Reagovat
21.02.15 14:00
Miroslav
návštěvník
neni Vasku pozde na objednani, vcera jsem prijel z dovolene a tak az nyni tyto zpravy procitam..diky za info
Reagovat
20.02.15 13:32
Vašek
admin
Ještě připomínám, aby členové ligy udělali objednávky semen, zatím jich mám jen pár. V příštím týdnu začnu rozesílat. Případně pokud se vám nabídka semen nelíbí a máte k tomu nějaké připomínky, nebojte se je napsat, byl bych rád, kdyby všichni pěstitelé byli spokojeni. Dalo by se případně něco doobjednat, pokud se nám zas povede sehnat sponzora, pravděpodobně by to bylo něco z nabídky z Estonska, ale myslel jsem si, že nabídka z USA bude zajímavější, protože nákup je složitější. Případně když budete mít čas, bylo by dobré občas kliknout na reklamu na boku a podívat se na stránkách co mají zajímavého, aby byla větší šance, že se rozhodnou nás sponzorovat i následující rok a budeme moci zase nabídku semen rozšířit.
Reagovat
10.02.15 14:11
Vašek
admin
Nabídka semen je přímo na stránce Stemelli, mám nějaký problém s doplňováním odrůd v původní nabídce, takže ta neplatí. Triploidy jsou 2 (2000 bodů - 5 ks semen - Sweet Slice (T), Orange Crisp (T))
Reagovat
30.01.15 09:31
vocho67
návštěvník
Projel jsem nabídku. Triploid jsem žádný nenašel (nebo přehlédnul)?
Reagovat
30.01.15 07:00
Vašek
admin
Vážení uživatelé, na stránce Stemelli pod odstavcem "Bodování" naleznete letošní nabídku semen. Je více odrůd za nižší počet bodů, doufám tedy, že budete alespoň trochu spokojeni. V nabídce jsou převážně americké odrůdy, které je složitější sehnat, aby to mělo větší smysl. Semena začnu rozesílat v polovině února, bude dobré, když do té doby budu mít co nejvíce objednávek. Objednávky zasílejte do zpráv a do předmětu napište Objednávka semen, tyto zprávy nebudu otvírat dříve, než budu semena rozesílat, ať mám pořádek v tom, co je již vyřízené a co ne, ať na někoho nezapomenu. Děkuji za pochopení
Reagovat
29.01.15 20:17
Miroslav
návštěvník
já zas vzpomínám na meloun Rosario F1, tenkrát jsem ho koupil u Estonců a pak ho již víckrát neměli.. :(
Reagovat
16.01.15 13:11
vocho67
návštěvník
Riziko znám, s větší cenou počítám. Teď jsem něco našel i na Ukrajině, jen nevím, jak to sem dostat (jestli to do zahraničí posílají)
Reagovat
03.01.15 23:10
Vašek
admin
Podívám se, co je k dispozici, ale myslím, že něco bude. Problém je např. i v amerických odrůdách i takový, že cena je proti třeba Granate čtyřnásobná, zatímco klíčivost výrazně nižší (nebo možná místo nižší klíčivosti je to tím, že mohou mít výrazně odlišné nároky na podmínky pro klíčení).
Reagovat
03.01.15 21:55
vocho67
návštěvník
Vašek: Bude v nabídce nějaký triploid? Rád bych něco vyzkoušel. Při hledání na internetu se mi nedaří.Buď to prodávají na kila nebo je neúnosně drahé poštovné.
Reagovat
03.01.15 21:48
Vašek
admin
Dnes myly bodově ohodnoceny melounové databáze, doufám, že jsem na nikoho nezapomněl, raději si to všichni překontrolujte a v případě problému mne kontaktujte. Mám nějaké problémy s přidáváním nových odrůd do nabídky semen za body, pokud se tyto problémy nevyřeší, přidám seznam nabízených odrůd koncem měsíce do diskuse nebo přímo na stránku Stemelli
Reagovat
03.01.15 15:52
Vašek
admin
Dnes jsem přidal bodové ohodnocení uživatelům za článek o pěstování melounů. V nejbližší době se pokusím ohodnotit i melounové databáze. Poté upravím nabídku semena za body. Některé nedostupné odrůdy budou vyřazeny, budou přidány však i nové odrůdy (předpokládám, že bude více přidáno, než ubráno, ať je z čeho vybírat). U některých odrůd bude i snížené bodové ohodnocení semen. Doufám, že to zvládnu v průběhu ledna.
Reagovat
01.01.15 22:52
jujto
návštěvník
Ligove, za body aj kupene semienka dorazili. Dakujem
Reagovat
31.01.14 22:49
Vašek
admin
Velice se všem omlouvám za zpoždění, ale už jsem všem ohodnotil melounovou databázi i přidané články. Pokud by u někoho nastala chyba (nebyly by body připočítány), tak se mi může ozvat do zpráv, já chybu napravím. Už si tedy mohou všichni zase výměnou za body vybírat semena melounů, které jsou v nabídce. Tu naleznete dole na stránce Stemelli. Platí zase to, že pokud si chcete objednat i semena za peníze a objednáte si zároveň semena za body, nebudete platit poštovné ani za placená semena. Pro ty, kteří by měli nedostatek bodů a objednávali si jen placená semena, se připočítává poštovné. Své objednávky mi posílejte nejlépe do zpráv, ale můžete i mailem.
Reagovat
20.11.13 23:04
Vašek
admin
Není zač. Vše záleží na tom, jak se bude dále počasí vyvíjet. To bohužel předem nikdo neví
Reagovat
23.05.13 22:38
fanda
návštěvník
Vašek: Dobrý den, Vašíku děkuji vám za semínka v pořádku došla, ale nevím zdali už není pozdě, teprve vyklíčila a navíc je zde dost velká zima okolo 7°c.Tak uvidíme. Ještě jednou děkuji. s pozdravem Fanda
Reagovat
23.05.13 15:55
Vašek
admin
Podařilo se nám získat sponzora Středoevropské melounové ligy, firmu Parkon, s. r. o., jejíž sponzorský dar pokrývá téměř polovinu nákladů. Budeme se ještě snažit získat jednoho nebo dva sponzory, kteří pokryjí druhou polovinu nákladů. Už teď je však jisté, že se úroveň ligy zlepší. Navíc bude pravděpodobně snížena cena semen, které si mohou uživatelé nakoupit za body, nebo bude zvýšeno bodové ohodnocení některých nejdůležitějších aktivit, především tedy vyplňování melounové databáze a psaní závěrečného hodnocení sezóny. Ve spolupráci s firmou Parkon navíc připravujeme výstavu melounů, která se bude konat 13. - 15. září 2013 v zahradním centru Parkon v Libicích nad Cidlinou. Stručné informace o výstavě naleznete na stránce Stemelli. Další informace budou průběžně doplňovány. Uvítáme jakékoliv Vaše návrhy nebo nápady, co na výstavě realizovat, aby byla pro pěstitele co nejužitečnější.
Reagovat
21.05.13 22:17
Vašek
admin
Nabídka semen ke koupi je zde v inzerci http://www.ceske-melouny.cz/inzerce.php
Reagovat
05.05.13 15:44
fanda
návštěvník
Vašek: Vašíku děkuji vám za nabídku, určitě mam zájem si objednat,ale neumím se ještě zorientovat kde přesně na jakých odkazech? Děkuji za pochopení s pozdravem Fanda
Reagovat
05.05.13 13:25
Vašek
admin
Panni F1 by se měla sehnat v běžných zahradnictvích od firmy Nohel Garden. Summer Gold a Yellow Crimson máme i zde v nabídce. Pro Vás, jakožto nového člena ligy, kterému ještě nebylo zasláno osivo, může být poštovné zdarma, pokud si objednáte do pondělí, kdy Vám budu zasílat zdarma osivo.
Reagovat
05.05.13 10:15
fanda
návštěvník
Vašek: Dobrý den, Mohl by jste mi prosím poradit kde bych mohl zakoupit semínka níže jmenovaných odrůd do ligy? P.S: nejlépe na Kutnohorsku nebo Kolínsku. Děkuji Fanda
Reagovat
04.05.13 21:09
jujto
návštěvník
Je to dost kus, pre mna. Ale zas na druhu stranu by som si to vedel spojit aj s inymi nemenej zaujimavymi navstevami. Vystavovat by som ale asi nevystavoval. Este sa mi nepodarilo vypestovat ani len sadenicu na zasadenie. Ale nevzdavam sa. Vystavu by som vsak velmi rad videl a tiez pokecal s podobne smerovanymi ludmi nazivo.
Reagovat
28.03.13 18:47
Vašek
admin
Je jasné, že pěstitelé obvykle mají raději menší plody ke konzumaci. Ovšem na druhou stranu, obvykle bývá chloubou pěstitele ten největší plod. Je velice náročné vybrat nějakou soutěž s melouny, kde by se nehodnotila velikost plodu a co by bylo zároveň zajímavé i pro návštěvníky výstavy. Výběr odrůd jsem provedl tak, že jsem sepsal názvy odrůd, které jsou u nás k dispozici pro běžné pěstitele (odrůdy nabízené českými semenářskými firmami, bambusariem, AEV-VS, inzerce na našem webu a i aktuálně nabízené odrůdy v estonsku). Kartičky s názvy českých odrůd (Janosik, Panni, Primaorange, Granate) byly napsány 5x, zakraniční odrůdy, jejichž osivo je u nás k dispozoci bylo přidáno tolikrát, kolik obchodů jej nabízí (např. Cream of Saskatchewan nebo Sweet Siberian lze koupit u nás v inzerci i v Bambusariu, proto byly dány dvakrát). Dále byl zdvojnásoben počet neobvykle zajímavých odrůd (Thai Rom Dao, Summer Gold, Granate, Sweet Siberian,...). Z těchto kartiček pak byly vytáhnuty 3 vítězné.
Reagovat
28.03.13 09:00
Zobrazit starší příspěvky

© 2024 Václav Kozák (O autorovi)