České melouny

Přihlásit se Zaregistrovat se
Sponzor Stemelli

Cesnek.cz

Bočka Mjoda

Jedná se o poloranou ruskou odrůdu vodního melounu, jejíž plody mají červenou dužinu a zajímavou proužkovanou slupku.

První plody melounu Bočka Mjoda, která pochází z Ruska, dozrávají koncem srpna až začátkem září. Jedná se tedy o poloranou odrůdu. Slupka těchto plodů má na povrchu zajímavé proužkování. Dužina je červená, velmi chutná, sladká a šťavnatá. Obsahuje nadprůměrné množství cukrů. Semena jsou střední velikosti. Jejich barva je světlá, béžová a v místě embrya jsou po stranách tmavší skvrny.

AutorNázorVloženo
Mirek
návštěvník
Vašek: Jsem zvědavý jak moc naroste ten jeden kus XXL, zatím by mohl mít tak 8-9 kilo. O víkendu možná zkusím sklidit první plod na zahradě, zatím mne živí "držáky" Podarok Severu z foliáku. Venku jsou menší ale o zralosti se nedá mluvit, bohatou násadu plodů má tradičně Charleston Gray.
Reagovat
29.08.13 14:24
Vašek
admin
letos jsem zatím sklidil jen jeden Primaorange. Sice by bylo na sklizeň možná více plodů, ale musím je šetřit na výstavu
Reagovat
29.08.13 10:31
Mirek
návštěvník
Vašek: Měl jsem u této odrůdy vždy oválné plody, velikostně i tvarem podobné na Arribu. Obrázek na přebale je jinde prezentován jako Striped Klondike Blue Ribbon, ten však má na snímcích jinou strukturu vzorku na slupce, a včíl babo raď. Už jste Vašku něco venku sklidil?
Reagovat
27.08.13 22:51
Vašek
admin
Popravdě, možné to je. Problém je v tom, že nevím, jestli je ošizen obrázek, což je nejen v Rusku poměrně časté, nebo jestli je to tím, že rostlina měla špatné podmínky a brzy uhynula na napadení černou hnilobou.
Reagovat
27.08.13 21:35
Miroslav
návštěvník
divné je Vašku, že dle fotek máš kulaté půlody, na obalu semen je plod protáhlý..nemohl jsi mít náhodou záměnu?
Reagovat
26.08.13 22:43
ZdenkaT.
návštěvník
.. a jaké průměrné velikosti by plody být měly? Ta cukernatost by mne lákala...
Reagovat
27.05.13 15:36
Vašek
admin
Plody mi sice narostly jen 2 malé, rostlinu jsem měl totiž uprostřed velmi hustého záhonu, ovšem chuťově byly vynikající.
Reagovat
16.01.13 15:10

© 2023 Václav Kozák (O autorovi)